Pedikúra

KRÁSNÉ NOHY ZA PÁR MINUT? DOPŘEJTE SI PEDIKÚRU!

Pěkně upravená chodidla jsou dnes samozřejmostí, nemluvě o letní sezoně, kdy nožky vystavujete na odiv skoro pořád. Nejde však jen o estetickou stránku, ale také o zdraví. Co si budeme povídat, nohy denně mnoho hodin trpí v botách. Na místě je tedy pečlivá a pravidelná pedikúra! Nohy nás nosí celý život, a ne vždy je to lehký úkol. Přes den vězí v botách mnoho hodin, večer pak bývají nateklé, bolí, v noci se dostavují křeče. V důsledku našich chyb se objevují puchýře, otlaky, kuří oka, rozpraskané paty, dermatomykóza.

Naše nohy si zaslouží důkladnou péči, a proto bychom měli jednou měsíčně navštívit pedikérku. Pedikérka odbornou prací zklidní otlaky, oživí krevní oběh a upraví nehty, může vyřešit puchýře, kuří oka a mozoly. Pedikúra zajišťuje dobrou službu nohou v dalších letech, proto nezapomínejte, že prevence je důležitá.

Mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže a otlaků. Při mokré pedikúře používá k tomuto účelu ostrou žiletku či skalpel, s pomocí kterého opatrně odstraní změkčené kožní přebytky.

Následuje úprava nehtů - zastřižení, opilování, změkčení kůžiček  a případné zdobení lakem. Na závěr vám pedikérka nohy vyhladí pemzou, ošetří speciálním krémem či olejem a provede kratší či delší masáž.

GEL LAK NA NOHY

Když náš sluníčko začne lákat ven a v myšlenkách neustále unikáme na vysněnou dovolenou, vzpomeneme si na naše nožky, kterým většinu roku nevěnujeme dostatečnou pozornost. Začneme myslet taky na nehty na nohou, které jsou v létě každému na očích. Vždyť krásné a udržované nehty na nohou jsou v tomto slunném počasí vizitkou každé ženy.

Lak na nohou vydrží zpravidla déle než na nehtech na rukou, nicméně kamínky na pláži, uzavřené boty či jiné vlivy působící na nehty způsobují jeho lehké olupování. Ideálním řešením na léto bez starostí je gel-lak na nohou. Gel-lak  je skvělým kompromisem mezi gelovými a přírodními nehty. Laicky řečeno je to lak, který dlouho vydrží, nicméně v sobě obsahuje složky gelu, které mu dodávají mnohé výhody. Především vydrží dlouho, na nohou cca měsíc, tato doba je však individuální a odvíjí se od kvality nehtů a jejich namáhání. Nemusíte se bát dopřát si taky na nohou nejoblíbenější francouzskou manikúru. Gel-lak vydrží krásně lesklý a jednotný po celou dobu. Po jeho odstranění může být vrchní vrstva nehtů lehce poznačena zátěží materiálu, nicméně správnou následnou péči se rychle zregenerují.

Ceník
Pedikérka Marcelka
Mobil +420 732 429 773
UP